Patay István tanár úr Szolnok Megyei Jogú Város Pedagógiai Díjának kitüntetettje

2016-01-25

Iskolánk nyugdíjas tanára, Patay István tanár úr, Szolnok Megyei Jogú Város Pedagógiai Díjának egyik kitüntetettje ebben az évben.

Patay István valódi „ősverseghys”, hiszen 1954-58 között itt végezte gimnáziumi tanulmányait, majd az öt debreceni egyetemi év után 1963-tól a Verseghy Ferenc Gimnáziumban kezdett történelem-földrajz szakos tanárként tanítani. A Verseghy első, s ugyanakkor egyetlen munkahelye volt, több mint négy évtizedig oktatta-nevelte az intézmény diákjait.

A tanítás mellett másik szenvedélye a kosárlabda volt. Az aktív játék befejezése után a megyei Kosárlabda Szakszövetség titkára, majd a Városi Kosárlabda Szövetség elnöke lett. A kosárlabda pályától sem szakadt el, hiszen több évtizedig játékvezetőként is ténykedett.

#Díjak #Kitüntetések