VERSeghys
VERSünnep

2016-02-03

Iskolánk alapításának 185. évfordulóját munkaközösségi rendezvényekkel ünnepeljük. A magyar munkaközösség első programját a Magyar Kultúra Napján szervezte meg. Az épület bejáratánál, a lépcsőfordulóban és az emeleti falakon diákjaink kedvenc verseit olvashatták az érdeklődők. Nemcsak a mindenki által jól ismert klasszikusok (Petőfi, Ady, József Attila, Kosztolányi), hanem kevésbé ismert költők (Szilágyi Domonkos, Goethe, Jeszenyin, Rimbaud) alkotásaival ismerkedhettek az iskola tanárai és diákjai. Reméljük, kellemes és hasznos időtöltést jelentett a sok-sok szép vers olvasása.

Következő programunk egy Verseghy Ferenc életéről, munkásságáról szóló vetélkedő lesz, melynek feladatait hamarosan közzétesszük az iskola honlapján.

VERSeghys
VERSünnep

Hervay Gizella: Veled vagy nélküled

Veled vagy nélküled,
végülis megszületik az ének,
hallod vagy nem hallod,
mindenképp hozzád beszélek.

Én nem leszek boldogabb,
ha elmondom, amit mondani kell,
de boldogtalan vagyok,
ha nem mondhatom el.

Hallod vagy nem hallod,
mindenképp hozzád beszélek,
veled vagy nélküled,
végülis megszületik az ének.

#Verseghy 185 #Rendezvények