Veszprém, Leány Kosárlabda Diákolimpia Országos Döntő

2016-02-22

2016. január 22-24-ig zajlott Veszprémben az V-VI. korcsoportos kosárlabda Diákolimpia Országos Döntője, ahová iskolánk leány csapata is bejutott. A megyei döntőt az elvárt magabiztossággal nyerték a lányok.

Karcagi Nagykun Református Általános Iskola és Gimnázium
(56 – 15)

Legjobb dobók: Kaid Aisha 16/6, Masri Mona 9, Munkácsi Enikő 9/6, Vidra Eszter 9, Kányási Veronika 7/3, Turcsányi Vanda 6.

Varga Katalin Gimnázium
(64 – 24)

Legjobb dobók: Kányási Veronika 20/3, Munkácsi Enikő 20, Vidra Eszter 7, Kaid Aisha 6.

Az országos elődöntő, amelyre nem túl jó előjelekkel készültünk, ugyanis betegség, valamint válogatottbéli elfoglaltság miatt nem tudtunk teljes csapattal elutazni Mezőberénybe. Ennek ellenére két nagyon szoros mérkőzésen tudtunk győzelmet aratni,így jutottunk az ország nyolc legjobb csapata közé.

Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium –
(51 – 56)

Legjobb dobók: Kányási Veronika 26, Kaid Aisha 20, Vidra Eszter 6.

Debreceni Kossuth Lajos Gimnázium és Általános Iskola
(73 – 63)

Legjobb dobók: Kaid Aisha 27/9, Kányási Veronika 20/3, Vidra Eszter 16, Masri Mona 8.

Ezt követte az országos döntő, ahol nagyon nehéz csoportba kerültünk. Nem csak a későbbi 1. és 2. helyezettel kellett megküzdenünk, hanem még a pécsi lányokkal is, akik csupán pár ponttal maradtak csak le az élvonalbeli két csapattól. Itt végül a negyedik helyet szereztük meg, így a 7. helyért mérkőzhettünk a Pápa csapatával, akiket már könnyedén legyőztünk.

A 7. helyezés mellett a csapat egy tagja különdíjat is átvehetett. Kányási Veronika a tornán a legtöbb pontot szerző játékosnak járó kupával térhetett haza. (118 pont/4 mérkőzés)

Soproni Berzsenyi Dániel Evangélikus Gimnázium
(44 – 80)

Legjobb dobók: Kányási Veronika 20, Kaid Aisha 9/9.

Budapesti Veres Pálné Gimnázium
(41 – 76)

Legjobb dobók: Kányási Veronika 21, Kaid Aisha 16/6.

Pécs PTE Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium –
(91 – 68)

Legjobb dobók: Kányási Veronika 44/3, Kaid Aisha 16/6.

Pápai Református Kollégium Gimnáziuma –
(1 – 61)

Legjobb dobók: Kányási Veronika 33/15, Kaid Aisha 16.

A háromnapos tornán, sőt az egész versenysorozaton mind a pályán, mind pályán kívül verseghys diákokhoz méltón képviselték a lányok iskolánkat. Csapatvezetőként és edzőként maradandó élmény volt ilyen CSAPAT mellett dolgozni.

Szolnoki Zoltán

#Testnevelés #Eredmények