„Akkor és most” – Gálaműsorral ünnepeltük iskolánk alapításának 185. évfordulóját

2016-04-15

Április 3-án, Verseghy Ferenc születésnapján látványos gálaműsorral köszöntöttük a nevezetes évfordulót. Megemlékeztünk iskolánk névadójáról, s megidéztük a kort, iskolánk alapításának idejét, a reformkor nagyszerű időszakát. Dalokkal, versekkel, hangszeres produkciókkal, korabeli táncokkal mutattuk be a magyar történelem és kultúra egyik legnagyszerűbb korszakát, melyben iskolánk története íródni kezdett.

Műsorunk második részében is zenével, tánccal, dallal mutattuk be ezúttal az iskola jelenét, csakhogy ezek a táncok, dalok, zenei produkciók már a mai kor ízlését, a 21. század modern, hangos, zajos világát idézték. Klasszikus magyaros dallamok helyett idegen nyelvű zenei produkciók, palotás helyett pezsdítő néptánc, balett helyett modern akrobatikus tánc és tornabemutató, opera helyett musical, gordonka helyett elektronikus gitár, pataki diákdalok helyett ír kalóznóta szerepelt a programban.

Egykori és mai verseghys diákok emlékezetes estét varázsoltak a gála vendégeinek, méltó módon lezárva az egész éven át tartó programsorozatot.

#Verseghy 185