Lukácsi Huba Tanár úr Magyar Örökség Díj kitüntetésben részesült

2016-09-12

Iskolánk egykori tanára, Lukácsi Huba Tanár úr Magyar Örökség Díj kitüntetésben részesült.

A Magyar Örökség Díjat Farkas Balázs, Fekete György és Makovecz Imre kezdeményezésére hozták létre a magyar kultúra népszerűsítése céljából. A díjat élő személyek, intézmények és már elhunytak kaphatják. Az eddigi díjazottak között szerepel például Görömbei András, Görbicz Anita, Ablonczy László, a Pető Intézet, Böjte Csaba, Entz Géza, Antall József, Kodály Zoltán.

Lukácsi Huba Tanár úr kitüntetését a diákszínjátszás szervezésében játszott kimagasló szerepéért kapta. 1986 óta a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium (korábban József Attila Gimnázium) diákszínpadának (1991 óta Latinovits Zoltán Diákszínpad) alapítója és mind a mai napig vezetője.

Lukácsi Huba a tanári-művészi tehetséggondozó munka mellett előadóművészként is maradandót alkotott.

Gratulálunk a kitüntetéshez!

Pogány Gyula