Határtalanul! 2016

Határtalanul! 2016
(HAT-15-06-0038)
2016. április 19-23.

Csíkszeredai testvérosztályunk 2016. április 19-én érkezett Szolnokra. Örömteli volt látni, hogy ők is ismerősként tekintenek a városra, illetve iskolánkra.

A következő napon (április 20-án) Ópusztaszerre és Szegedre látogattunk. Az ópusztaszeri nemzeti emlékhely a Feszty-körkép, a skanzen maradandó élményt jelentett az erdélyi diákok számára. Szeged szépsége is lenyűgözte vendégeinket, élvezték a belváros nyüzsgését, elragadta őket az egyetemi város sokszínűsége.

Április 21-én Tiszavárkonyra szerveztünk programot. A diákok a helyi kézműves hagyománnyal ismerkedtek, s kipróbáltak számtalan technikát. Mindenesetre leginkább a hagyományos íjászat nyerte el a gyerekek tetszését. E nap délutánján a tanulók Szolnokon szabad program keretében mélyítették el barátságukat.

Április 22-én egész napos cserkeszőlői program következett. A csíkszeredai diákok számára óriási élményt jelentett a gyógyfürdő. A szinte kora nyári időjárás pedig már a napozást is lehetővé tette. Vendégeink a nap végén jelezték, hogy családjukkal is szeretnék a későbbiekben meglátogatni a fürdőt.

Április 23. a hazaindulás napja volt. Vendégeink helyi idő szerint este 8 óra körül érkeztek Csíkszeredába.

Somogyi Tamás
projektvezető