Határtalanul Székelyföldön

2017-05-01

Iskolánk 10.d és 11.d osztályos tanulói a „Határtalanul” programnak köszönhetően Csíkszeredába látogattak április elején.

Az utazással együtt öt napon át élvezhettük a páratlan szépségű Erdélyt.

A program rendkívül változatosra sikerült, hiszen tanáraink kíséretével ellátogattunk Csíksomlyóra, és körbenéztünk a csíkszentsimoni sörgyárban, ahol a sörgyártás folyamatát ismerhettük meg. A hétvége folyamán pedig a gyimesi falvakba utaztunk, ahol többek között megtekintettünk két iskolát, tojást írtunk, majd szekereztünk is. Az utóbbi kalandosra sikeredett, ugyanis három diák megmentett két magára hagyott kölyökkutyát, akik azóta szerető otthonra találtak. Mindemellett jártunk a Békás-szorosban, és a legendás Gyilkos-tónál is.

Mindez persze csak töredéke azon csodás élményeknek, melyekkel a határon túl gazdagodtunk.

A kirándulás nemcsak a testvérosztályok közötti kapcsolatot erősítette meg, de a két osztályközösséget is összekovácsolta. Ha lehetőségünk adódik, ismét örömmel látogatunk el Székelyföldre.

Baranyi Fruzsina, 11.d

#Határtalanul #Kirándulás #Erdély