VERSEGHY 187
MATEMATIKA VERSENYKIÍRÁS

2017-12-06

A Verseghy Ferenc Gimnázium matematika munkaközössége a 12. b osztály tanulóival közösen matematika versenyt rendez a gimnázium tanulóinak a gimnázium alapításának 187. évfordulója alkalmából.
A verseny célja:

• a matematika megszerettetése,
  • az iskolatársak jobb megismerése,
  • az együttes, csapatban gondolkodás megismertetése, kipróbálása,
  • közben egy kellemes délután eltöltése jó barátokkal,
  • az évforduló matematikához illő megünneplése.

A verseny leírása: internetes csapatverseny. A csapatok tagjai 2017. december 15-én 13 órától 17 óráig (pénteken) délután négy órányi időt kapnak arra, hogy egy általuk megválasztott kényelmes helyen (internet közelben) megoldhassanak 187 egyszerűnek, rövidnek tűnő gondolkodtató feladatot, élvezvén közben a gondolkodás örömét.

Feltételek: Minden csapatban lennie kell a gimnázium minden évfolyamából legalább egy diáknak. Ajánlott létszám: 4-8 tanuló, de akár több is lehet. Minél többen vannak egy csapatban, a győztes csapatnak felajánlott tortából annál kevesebb jut egy csapattagnak. A verseny előtt a csapatnak az iskola honlapján regisztrálnia kell magát (a csapattagok neve és osztálya szükséges, tovább egy csapatkapitány email-címmel, valamint nyilatkozni kell a kapitánynak arról, hogy az iskolában akarnak-e versenyezni?).

A verseny menete: A verseny napján, 2017. december 15-én délután 13 órakor a kapott jelszó segítségével egyetlen számítógépen lesz megnyitható az az internetes felület, amelyről egyrészt olvasható a feladatok szövege, másrészt beírható a megoldás. Minden feladatnak csak a végeredményét (egy pozitív egész számot) kell beírni.

A verseny díjazása: az első három helyezett csapatnak egy-egy torta, melynek mérete és a helyezés sorszáma között szigorúan monoton csökkenő kapcsolat áll fenn.

A versenyhez jó szórakozást, az esetleges tortához jó étvágyat kívánunk!

Pogány Gyula igazgató
Kavas Katalin 12.b (feladatok, lektorálás)
Kovács Marcell 12.b (feladatok, lektorálás)
Paulovics Péter 12.b (feladatok, lektorálás)