25. Arany János Irodalmi Verseny

2018-05-29

Az idén 25. alkalommal rendezték meg az Arany János Irodalmi Versenyt Tatán, az Eötvös József Gimnáziumban. A készülést már júniusban elkezdtük, mivel akkor kaptuk meg azt a hét szépirodalmi művet, melyről a verseny szól. Ebben a tanévben az alábbi művekből kellett versenyeznünk:

• Arany János: Losonczi István; Szent László füve
  • Jókai Mór: A debreceni lunátikus
  • Heltai Jenő: A néma levente
  • Kós Károly: Varju nemzetség
  • Harper Lee: Ne bántsátok a feketerigót!
  • Fiala Borcsa: Szerinted?! – Ellenpontok
  • Tótfalusi István: A Nibelung-sztori

A megmérettetés első fordulójára november közepén került sor, ez egy 4 órás írásbeli, ahol minden műről legalább másfél oldal feladatot kellett megoldani, majd egy fogalmazást írtunk.

Az eredményről február elején értesítettek. Ötven szerencsés diák jutott be a döntőbe. Fárasztó, de egyben nagyon izgalmas két hónap felkészülési idő várt ránk.

Tatán három napig versenyeztünk: egy szóbeli és három írásbeli várt ránk. A harmadik nap a legizgalmasabb, hiszen az a kortárs író is ott van, akinek a könyvét olvastuk. Az idén Fiala Borcsa írónő zsűrizett bennünket. Ezután következett az eredményhirdetés, ahol arany, ezüst, bronz diplomát osztott ki a zsűri. Az idei versenyen iskolánkból hárman jutottunk az országos döntőbe: Kóródi Petra (10.c), Tóth Emese (10.c) és Lefor Petra (10.c).

Fantasztikus felkészítő tanárunk Baráth Márta volt, akinek szeretném megköszönni a biztatást, az időt és energiát.

Idén Lefor Petra bronz diplomát kapott.  Emese és Petra is nagyon szép eredményt ért el. Ez a verseny egy életre szóló élmény volt.

Lefor Petra
10.c