Orosz diákcsoport járt iskolánkban

2019-10-04

Szeptember végén 12 jekatyerinburgi diák és 2 pedagógus érkezett iskolánkba a helyi 9-es számú tehetséggondozó középiskola képviseletében, viszonozva májusi, Urálon túli látogatásunkat. A csoportot Larisza Kulkova igazgatónő vezette.

Az iskolai és a városi programok mellett budapesti és egri kirándulás is színesítette utazásukat.

Megtekintették a Reptárat, Szabó István alpolgármester úr fogadta a csoportot a városházán, jártak az Budai várban, az Országházban, az Operettszínházban megnézték Kálmán Imre Csárdáskirálynőjét, megcsodálták Egerben a várat és a belvárost, lubickoltak a tiszakécskei termálfürdőben.

A verseghys tanórák látogatása után elismeréssel nyilatkoztak tanáraink érdekes és magas színvonalú óráiról, az iskolánkban folyó minőségi munkáról.

A két iskola testvériskolai megállapodást kötött, bizakodva a további gyümölcsöző együttműködésben.

A városházán tett látogatás felvétele megtekinthető a Szolnoktv oldalán, érdekes képek láthatók a szoljon.hu-n.

#testvériskola #cserediák #orosz