Aranyérem a cselgáncs-világbajnokságon

2019-10-20

Özbas Szofi iskolánk 12.c osztályos tanulója a szeptemberi Európa-bajnokság után a marrákesi junior cselgáncs-világbajnokságon is aranyérmet nyert a 63 kilogrammos kategóriában.

2018-ban ifjúsági olimpiai bajnok lett, idén megnyerte az ifjúsági Európa-bajnokságot, most pedig a junior világbajnokságon szerepelt.

Az első és második meccsén összesen másfél percet volt a tatamin, francia és kazah riválisát is ipponnal verte.

A folytatásban a német Dena Pohlt vazaarival győzte le, az elődöntőben pedig 48 másodperc után ippont ért el a cseh Renata Zachova ellen.

A fináléban a 17 éves verseghys dzsúdós a szerb Anja Obradoviccsal küzdött, akitől a júniusi Európa Játékokon ipponnal kikapott. Ezúttal viszont a magyar cselgáncsozó elképzelései szerint alakult a mérkőzés, amelyen egy vazaarival vezetett, amikor a hajrában a szerb megkapta harmadik intését, ezzel pedig Özbas Szofi világbajnoki címet nyert a 20 év alattiak korosztályában.

Özbas Szofi sikerével Magyarország 2015 óta először nyert érmet junior vb-n.

Szofi, gratulálunk nagyszerű sikeredhez!