Tarján Imre Országos Emlékverseny - Döntő

2019-12-01

2019. november 23-án rendeztük meg iskolánkban a Tarján Imre Országos Emlékverseny döntőjét.

A versenyre hat általános- illetve tizenegy középiskolás csapat nevezett. A 3 fős csapatok Szolnokról, Jászberényből, Farmosról, Temesvárról és Csíkszeredából érkeztek. A hagyományos és sikeres versenyt immár 20. alkalommal rendezte meg a fizika iránt érdeklődő diákok számára iskolánk fizika munkaközössége.

A résztvevők először írásban egy - összetett, számításokat igénylő feladatokat, illetve tesztkérdéseket tartalmazó - feladatsort oldottak meg. Ezt követően a szóbeli forduló során a tanulók egy általuk választott vagy készített eszköz vagy játék fizikai működését mutatták be. A bemutató előadást valamennyi versenyző figyelemmel kísérhette, így a diákok egymás munkáiba is betekintést nyerhettek.

A zsűri idén is neves egyetemi oktatókból állt. Az elnök dr. Radnai Gyula, az ELTE nyugalmazott egyetemi docense, a KöMaL fizika bizottságának vezetője volt, aki már 20 éve segíti zsűrielnökként a verseny lebonyolítását. Munkáját Pogány Gyula igazgató úr értékes ajándékkal köszönte meg. A zsűri tagjai voltak még dr. Vida József, az Eszterházy Károly Egyetem professzor emeritusa és dr. Pásztor Gabriella, az ELTE és az MTA tudományos munkatársa.

Valamennyi résztvevőt vendégül láttunk egy finom ebédre. Mindenki emléklappal térhetett haza, a legjobbak ezen felül értékes könyvutalványban is részesültek. Azok az általános iskolások, akik kategóriájuk első három helyezettjei és tanulmányaikat a Verseghy Ferenc Gimnáziumban folytatják, a kilencedik évfolyamon ösztöndíjban részesülnek.

A Verseghy Ferenc Gimnázium fizika munkaközössége nevében a versenyzőknek, szüleiknek és a felkészítő tanároknak további sikeres munkát kívánunk, és várunk vissza mindenkit jövőre is.

Általános iskolás csapatok - első három helyezett

Helyezés

Pályamunka címe

Csapattagok

Felkészítő tanár

Pályázók iskolája

1.

Tűzről pattant Ledecske

Bárdos Balázs László
Nyolczas Áron
Szegedi Zsombor

Benca Ernő

Szolnok

Szandaszőlősi Általános Iskola és AMI

2.

Szomjas kacsa

Czétényi Emma
Szécsi Anna
Lapu Kadosa

Szügyi Dezső

Szolnok

Kassai úti Magyar Angol Két Tanítási Nyelvű Á.I.

3.

A Cartesius -búvár

Kovács Eszter Tamara
Nagy Andor