Rügyavató

Bíró Sándorné Közzétéve:

Rügyavató

A rügyavató évek óta a mindenkori kilencedikesek beavatására szolgáló esemény.
Az elsősök a testvér osztály és tanárok jelenlétében idén is ünnepélyes keretek között tettek esküt, hogy a gimnázium becsületes tanulói lesznek.
Ezután következett a 9. évfolyamosok bemutatkozó műsora. A feladatokat egy 5 fős, tanárokból álló zsűri értélkelte. Mind a négy osztály színvonalas produkciót nyújtott, előadásra került dramatizált tanórai jelenet, tánc és ének is.
A műsorok meghallgatása után különböző, játékoknak álcázott, reakcióidőt, kreativitást és problémamegoldó képességet erősen igény bevevő feladatok következtek. A vetélkedő előzetesen egyeztetett tematikája az 1920-as évek divatja volt, több feladat is kapcsolódott ehhez (pl. tánc), de volt kincskeresés, zenefelismerés, kézműveskedés és szituációs játék is.
A vetélkedő végén mindegyik 9.osztály kapott egy oklevelet, de a munka gyümölcse egy torta formájában is realizálódott.
Minden tanuló számára egy kellemes meglepetés volt ez a délután, amely a felsőbb évesek és tanáraink áldozatos munkája által valósulhatott meg, amit ezúton is köszönünk.