vetélkedőfizika

Elhalasztjuk a Tarján Imre Emlékversenyt

Drávucz Anita Közzétéve:

Elhalasztjuk a Tarján Imre Emlékversenyt

Idén 21. alkalommal került volna sor a Tarján Imre fizikaverseny megrendezésére iskolánkban, sajnos a verseny a járványügyi helyzetre való tekintettel elhalasztjuk.

A verseny első fordulójában a három fős csapatok pályamunkát írnak egy eszköz, játék fizikájáról, melyet online küldenek be. A döntő napján szóban kell a csapatoknak a zsűri előtt megvédeni a pályamunkát, bemutatni az eszköz működését; valamint egy feladatsor megoldásával is számot kell adni tudásukról. Erre a napra a zsűrit alkotó egyetemi oktatók az ország különböző neves egyetemeiről érkeznek, és több csapat szokott jönni Erdélyből is. Úgy éreztük, ha a személyes jelenlét a járvány miatt nem megoldható, a verseny pedig éppen azt a jellegét veszítené el, amely miatt egyedinek mondható. Ezért sajnos idén nem tudjuk vállalni a verseny megrendezését. Reméljük, jövőre újra találkozhatunk a fizikát szerető diákokkal.

A fotók korábbi versenyeinken készültek.