Erasmus+angol

Boros Ildikó

Boros Ildikó Közzétéve:

Erasmus+ News / Erasmus+ hírek: Az Erasmus+ diákszemmel a járvány idején

A világjárvány miatt a külföldi utazások jelenleg az Erasmus+ programokban is szünetelnek, de a résztvevő diákok számára így is tartalmas elfoglaltságot nyújtanak. A közös bizakodás pedig erősíti a reményt arra, hogy hamarosan személyesen is találkozhatnak a programba bekapcsolódó külföldi diákokkal.

Iskolánk 10.a osztályos tanulója, Tverdota Hanna Zsófia eddigi élményeit angolul foglalta össze az alábbi cikkben. Hanna optimistán tekint a jelenlegi utazásmentes időszakra is: számára a program mindenekelőtt nyelvgyakorlási lehetőséget jelent, melynek során fejlesztheti kommunikációs készségeit, csapatban dolgozhat, és ezek a tevékenységek egy kis színt visznek a jelenlegi nehéz időkben a diákok hétköznapjaiba.

Íme a teljes cikk angolul:

Erasmus+: The Challenge

The Erasmus+ program provides many opportunities for students who are keen on learning languages.

Throughout the program we can not only improve our communication or language learning skills, we can also make new friends with foreign students. Nowadays it’s a common principle all over the world that English language skills are necessary to be able to position ourselves in almost all fields of life.

In these difficult times making postcards and logos brought fun to work, and with the help of modern technology we were are able to share our ideas with each other and distribute the work evenly. Unfortunately, due to the current restrictions we can’t meet each other on a daily basis. But this project was a great opportunity for a short meeting when we finally carried the postcards to the school.

We are looking forward to the next challenge!

Tverdota Hanna Zsófia, 10.a