verseny

Pinviczki Rajmond

Pinviczki Rajmond Közzétéve:

Lezajlott az Arany János Irodalmi Verseny döntője

Rendben lezajlott a XXIX. Arany János Irodalmi Verseny országos döntője Tatán. A verseny első fordulójából 50 diák juthatott be a döntőbe, melynek helyszíne az Eötvös József Gimnázium és Kollégium volt.

A döntő minden résztvevője emléklapot, könyvjutalmat kapott. A legmagasabb pontszámot elérő 20 résztvevő könyvcsomagban, valamint arany-, ezüst-, bronzdiplomában részesült.

A Verseghyből 5 diák jutott be a döntőbe. Egy írásbeli feladattal kezdődött a megmérettetés, a fogalmazási feladat a kijelölt olvasmányokhoz kapcsolódott. Utána (illetve másnap) szóbeli fordulók következtek.

A legjobb 20-ba 3 verseghys diák is bekerült. Szívből gratulálunk nekik és felkészítő tanáraiknak.

Kondacs Réka (10.d) ezüst fokozatú diplomát kapott, felkészítő tanára: Pinviczki Rajmond tanár úr.

Szintén ezüstdiplomában részesült Szabó Roberta (10.c) és Pallagi Anna (10.c) is. Felkészítő: Baráth Márta tanárnő.